13 Niesamowite korzyści zdrowotne z boru

Korzyści zdrowotne związane z borem obejmują zapobieganie zapaleniu stawów, wspomagają rozwój zarodkowy, poprawiają poziom estrogenu, pomagają zwiększać gęstość kości, poprawiają poziom testosteronu, pomagają w leczeniu raka i pomagają w zapobieganiu krzepnięciu krwi. Inne korzyści obejmują wzmocnienie zdolności poznawczych, zmniejszenie szans na infekcje grzybicze i zapobieganie niewydolności serca.

boru

Ciało ludzkie jest maszyną, która stale wykonuje najmniejsze procedury, aby wszystko nie rozpadło się. Wiele składników odżywczych i minerałów jest wymaganych przez twoje ciało, aby optymalnie funkcjonować i zwalczać różne komplikacje zdrowotne. Bor, enzym chemiczny, jest wymagany przez organizm w ilościach śladowych.

Odkrycie i pochodzenie

Nazwa jest połączeniem arabskiego słowa „Burqah” i perskiego słowa „Burah”; te słowa są opisami materialnego boraksu. Boron został po raz pierwszy zidentyfikowany i odkryty przez dwóch francuskich chemików, Josepha-Louisa Gay-Lussaca i Louisa-Jaqerda Thenarda. Pewien angielski naukowiec Sir Humphrey Davy odkrył go później niezależnie od siebie około 1808 roku. Metal jest komercyjnie ekstrahowany przez ogrzewanie boraksu węglem.

Co to jest Boron?

Bor jest pierwiastkiem chemicznym; jest to element o niskiej liczebności i jest źle zbadany ze względu na jego niedobór. Zachowanie chemiczne tego pierwiastka jest bardzo podobne do zachowania się krzemu. Ciało ludzkie wykorzystuje je do wielu funkcji i absorbuje je z pokarmów bogatych w ten składnik odżywczy.

Niedobór boru

Chociaż bor jest wymagany przez organizm w niewielkich ilościach, jednak jego niedobór może prowadzić do kilku poważnych problemów. Dokładne objawy niedoboru boru są nadal badane; jednak z tego powodu mogą wystąpić następujące problemy.

 • Nieprawidłowy metabolizm wapnia
 • Nadczynność tarczycy
 • Hormonowa nierównowaga
 • Nieprawidłowe funkcjonowanie neuronów
 • Osteoporoza
 • Artretyzm

Jedzenie bogate w bor

Regularne spożywanie pokarmów bogatych w bor może być bardzo zdrowe dla organizmu. To, w jaki sposób ludzkie ciało zatrzymuje i używa te elementy, wciąż pozostaje tajemnicą, jednak jedzenie tych pokarmów może pomóc w uzupełnieniu boru.

 • Rodzynki 4,51 mg
 • Migdały 2,82mg
 • Hazelnuts77mg
 • Suszone morele 2,11 mg
 • Masło orzechowe 1,92mg
 • Orzechy brazylijskie 1,72mg
 • Orzechy włoskie 1,63 mg
 • Czerwona fasola nerek 1,4 mg
 • Śliwki 1,18 mg
 • Orzechy nerkowca (surowe) 1,15 mg
 • Daty 1,08 mg
 • Wino Shiraz Cabernet 0,86 mg
 • Ciecierzyca 0,71 mg
 • Soczewica 0,74 mg
 • Brzoskwinie 0,52 mg
 • Seler 0,5 mg
 • Czerwone winogrona 0,5 mg
 • Miód 0,5 mg
 • Oliwki 0,35 mg
 • Czerwone jabłka 0,32 mg
 • Gruszki 0,32 mg
 • Brokuły 0,31 mg
 • Marchew 0,3 mg
 • Pomarańcze 0,25 mg

Bor jest na ogół obecny w większości produktów roślinnych. Wyżej wspomniany stół żywieniowy oparty jest na 100-gramowej porcji każdego źródła pożywienia.

13 Niesamowite korzyści zdrowotne z boru

 

Bor podobnie jak inne pierwiastki jest niezbędny dla organizmu. Działa w zgodzie z innymi elementami, wzmacniając ciało od wewnątrz.

1. Zapobieganie artretyzmowi

Zapalenie stawów jest chorobą wywoływaną przez zapalenie kości i stawów. Bor jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaradzenie tym chorobom i ma dość wysoki wskaźnik sukcesu. Pomaga zatrzymywać wapń w kościach i chrząstkach, co prowadzi do zmniejszenia objawów artretyzmu i osłabienia kości.

2. Rozwój embrionalny

W niedawnym badaniu zaobserwowano wpływ boru na rozwój embrionalny i prowadzone są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób bor pasuje do ogólnego równania.

3. Lepsza produkcja estrogenu

Bor przyczynia się do poprawy poziomu estrogenów, szczególnie u kobiet, u których występuje niedobór hormonów płciowych. Obserwacja potwierdza, że ​​bor może przywrócić poziom estrogenu do normalnego stanu zaledwie za kilka dni.

4. Zdrowa gęstość kości

Potrzeba wapnia do wzmocnienia kości jest zawsze podkreślana; jednak wapń potrzebuje boru, aby mógł wzmocnić kości. Ten pierwiastek jest bardzo użyteczny w metabolizmie minerałów takich jak cynk, magnez i miedź wraz z wapniem. Stabilizuje również różne hormony, aby utrzymać ogólny stan zdrowia kości pod kontrolą. Ta właściwość sprawia, że ​​jest to najlepsze leczenie dla osób cierpiących na problemy, takie jak zapalenie stawów i osteoporoza .

5. Lepsze poziomy testosteronu

Bor przyczynia się do poprawy poziomu testosteronu u mężczyzn. Jest często traktowany jako uzupełnienie przez trenerów wagi i kulturystów, aby zwiększyć testosteron.

6. Leczenie raka

Rak jest jedną z najgroźniejszych chorób znanych człowiekowi i nie ma żadnej gwarancji, że jakiekolwiek leczenie go wyleczy. Jednak spożywanie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze i pewne elementy, takie jak bor, może być bardzo przydatne. Środki wychwytujące neutrony boru są stosowane w leczeniu nowotworów, jak również, i zaobserwowano, że hamują niezdrowe enzymy w organizmie. Odmiany związków boru stosuje się również do naśladowania właściwości przeciwciał skierowanych do biologicznych sacharydów.

7. Zapobieganie osteoporozie po menopauzie

Kobiety, które doświadczają menopauzy są bardzo podatne na choroby takie jak osteoporoza; przyczyną jest utrata gęstości kości. Bor jest niezbędny do utrzymania gęstości kości i może pomóc w zapobieganiu wystąpieniu tej choroby. Pomaga również w równoważeniu hormonów, które mogą wpływać na gęstość i strukturę kości.

8. Funkcja membrany komórkowej

Bor pomaga w stabilizacji receptorów hormonalnych w błonie komórkowej, co pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu komórek.

9. Zapobieganie krzepnięciu krwi

Zaobserwowano, że bor zmniejsza szanse tworzenia się skrzepów w naczyniach krwionośnych, które są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ mogą zakłócać przepływ krwi, aw niektórych przypadkach są odpowiedzialne za erupcje naczyń.

10. Wzmocnij zdolności poznawcze

Bor jest niezbędny dla funkcji nerwowych w ciele, utrzymuje nerwy w zdrowym stanie i pomaga w przekazywaniu wiadomości z mózgu do reszty ciała. Może również poprawić koordynację między różnymi częściami ciała i znacznie zwiększyć poziomy stężenia.

11. Zmniejsza ryzyko zakażeń grzybiczych

Boron wykazał obiecujące cechy, gdy badano je przeciwko infekcjom grzybiczym takimi jak Candida. Infekcje grzybicze, takie jak ta, są wyjątkowo bolesne i nieprzyjemne, spożywanie pokarmów bogatych w bor może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji takich jak Candida.

12. Zapobieganie niewydolności serca

Bor promuje przepływ krwi przez żyły; zmniejsza także ryzyko zatkania żył, co pomaga w regulacji układu sercowo-naczyniowego.

13. Pomaga obniżyć poziomy lipidów w osoczu

Bor działa na inne elementy jako stymulator i zapobiega tworzeniu się lipidów w osoczu w naczyniach krwionośnych. Ta właściwość pomaga również utrzymać tętnice i naczynia z dala od cholesterolu. To może dalej zapobiegać chorobom, takim jak miażdżyca tętnic i tworzenie skrzepów krwi w naczyniach. Jest to również atrybut, który chroni organizm przed atakami serca i innymi chorobami związanymi z układem sercowo-naczyniowym.

Dolna linia

Bor jest tak samo ważny, jak każdy inny pierwiastek śladowy, którego organizm potrzebuje do regularnego funkcjonowania. Najważniejszą zaletą boru jest jego zdolność do zapobiegania tworzeniu się skrzepów krwi, utrzymywania gęstości kości i zapobiegania zaburzeniom poznawczym. Różnorodne produkty zawierające bor mogą być dodawane do codziennej diety, aby utrzymać poziom tego pierwiastka i innych w ryzach. Pierwiastki śladowe są integralną częścią absorpcji i wykorzystania różnych innych witamin i minerałów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s