11 Niesamowite korzyści zdrowotne z oleju palmowego

Olej palmowy jest pełen niesamowitych korzyści zdrowotnych, które obejmują zwiększanie energii, może zapobiegać nowotworom, równoważyć poziom cholesterolu, bogate źródło przeciwutleniaczy, bogate źródło witaminy K, bogatego źródła kwasów tłuszczowych Omega 3, dostarczają organizmowi witaminę E do młodzieńczy wygląd, wspomagaj ciążę i zaopatruj ciało w witaminę D, aby uzyskać zdrowe stawy i gęstość kości.

Palm-Oil.jpg

Co to jest olej palmowy?

Chociaż olej palmowy jest używany głównie do smażenia różnych rodzajów produktów spożywczych, można również użyć do przygotowania innych rodzajów kuchni, a także włączyć zdrowy olej do codziennej diety. Olej palmowy jest doskonałym źródłem dobrych tłuszczów przy umiarkowanym dodawaniu do diety. Wykorzystanie oleju palmowego ma już 3000 lat pne, a archeolodzy zlokalizowali ślady oleju palmowego w egipskich grobowcach.

Handel olejem palmowym trwa od tysięcy lat i uważa się, że Egipcjanie zostali wprowadzeni do oleju palmowego przez arabskich handlarzy. Pochodzenie ekstrakcji oleju z rośliny palmowej pochodzi z Afryki i jest uważane za jeden z pierwszych sprzedawanych towarów.

Na handel olejem palmowym pozytywnie wpłynęła brytyjska rewolucja przemysłowa, która rozszerzyła zastosowanie oleju palmowego na rynek międzynarodowy. Następnie olej palmowy stał się surowcem do wielu produkcji i produkcji, a także był używany jako baza świecy i smarów w całej Europie.

To wykorzystanie oleju palmowego wywołało duże zainteresowanie wydobyciem tej ropy i wielu inwestorów włożyło w to duże pieniądze. Tak wyglądała przyszłość wielu branż. Oficjalna uprawa oleju palmowego rozpoczęła się w Afryce i Azji. Olej palmowy pomagał w tworzeniu mydła, smarów i przemysłu olejów jadalnych.

Olej palmowy jest doskonałym źródłem tłuszczów nasyconych i nienasyconych i ma wiele zastosowań innych niż żywność. Jest to przeciwutleniacz i bogaty w witaminy olej, który dodaje zdrowy składnik do żywności. Jak wszystkie oleje i tłuszcze umiar jest drogą do zrobienia.

Jest to olej roślinny pozyskiwany głównie z miąższu owocu palmowego. Ekstrakcja odbywa się za pomocą dwóch odmian rośliny palmy, afrykańskiej palmy i amerykańskiej palmy. Olej palmowy ma wiele zalet zdrowotnych ze względu na wysoką zawartość beta-karotenu.

11 Niesamowite korzyści zdrowotne płynące z oleju palmowego

 

1. Zdrowsza opcja

Zamiast używania wysoko przetworzonych niezdrowych olejów do smażenia, olej palmowy jest lepszym rozwiązaniem. Jest to bardzo powszechny składnik stosowany w różnych rodzajach kuchni afrykańskiej i azjatyckiej. Jest beztłuszczowy i stanowi o wiele lepszą opcję niż inne oleje jadalne.

2. Właściwości wzmacniania energii

Jedzenie jest najważniejszym źródłem pozyskiwania energii, ale niektóre pokarmy nie zapewniają stałej energii, a raczej dają chwilowe wstrząsy energii, które nie trwają zbyt długo, a żywność, którą musisz jeść, aby osiągnąć taką energię, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne w długim okresie. Na przykład spożywanie nadmiernych słodkich pokarmów może powodować cukrzycę. Olej palmowy jest doskonałym źródłem energii; jego skład zapewnia organizmowi wszystkie odżywcze i budujące siłę składniki odżywcze, których potrzebuje. Beta-karoten w oleju palmowym pomaga także zrównoważyć poziom hormonów.

3. Może zapobiegać rakowi

Dieta bogata w przeciwutleniacze jest ważnym czynnikiem w utrzymaniu komórek nowotworowych na dystans. Przeciwutleniacze stanowią tarczę dla organizmu wielu chorób, rak jest chroniczną i śmiertelną chorobą, a zapobieganie jest jedyną drogą dookoła. Olej palmowy zawiera tokoferole, które są bardzo silnymi przeciwutleniaczami, które celują w komórki nowotworowe i całkowicie eliminują komórki.

4. Anty-zakrzepowe

Zakrzepica to tworzenie się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych i żyłach. Są wyjątkowo szkodliwe, ponieważ utrudniają przepływ krwi do części ciała. Naukowcy pracują nad znalezieniem lekarstwa na to, a olej palmowy okazał się całkiem skuteczny w leczeniu zakrzepicy u szczurów.

5. Zrównoważony cholesterol

Olej palmowy zawiera tłuszcze nasycone i nienasycone, podobnie jak cholesterol, uważa się go za wysoki w cholesterolu LDL i HDL. Cholesterol LDL jest niezdrowy dla serca, a HDL jest dobry dla organizmu. Olej palmowy stosowany z umiarem może pomóc zrównoważyć poziom cholesterolu w organizmie.

6. Bogate w przeciwutleniacze

Olej palmowy jest bogaty w beta-karoten , składniki odżywcze są nie tylko pomocne w zapobieganiu nowotworom, ale także odgrywają istotną rolę w promowaniu zdrowego i silnego układu odpornościowego. Wzmacnia organizm od wewnątrz, pomagając w zwalczaniu chorób. Beta-karoten w oleju palmowym jest pochodną obecnych w nim witamin.

7. Witamina K

Zdrowe bakterie w twoim jelitach wytwarzają witaminę K w twoim ciele, ale to może nie wystarczyć. Zewnętrzna pomocna dłoń jest zawsze dobra, aby podnieść poziom witaminy K w ciele, ponieważ niedobór tej potężnej witaminy może prowadzić do nadmiernej utraty krwi, wydłużonego czasu gojenia i łatwego powstawania siniaków. Osoby cierpiące na niedobór witaminy K są również odporne na działanie antybiotyków, które w niektórych przypadkach mogą zagrażać życiu.

8. Omega 3

Kwasy tłuszczowe Omega 3 to potężne składniki odżywcze, które znacznie poprawiają funkcje organizmu. Omegas 3s są bardzo przydatnymi elementami w utrzymaniu zdrowej struktury mięśniowej w ciele. Olej palmowy zawiera niewielką ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają spowolnić utratę funkcji poznawczych u pacjentów cierpiących na Alzheimera . Co więcej, jest również bardzo przydatny w ochronie organizmu przed zapaleniem stawów i takimi chorobami.

9. Witamina E

Sekret młodzieńczego wyglądu witaminy E jest błogosławieństwem dla starzejących się ludzi. Witamina E zawiera osiem przeciwutleniaczy, które chronią skórę i ciało przed szkodami oksydacyjnymi powodowanymi przez wolne rodniki. Zawartość witaminy E w oleju palmowym nie tylko chroni Twoją skórę, ale także chroni serce i inne ważne organy ciała. Chroni również organizm przed miażdżycą i starzeniem.

10. Ciąża

Dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych jest nie tylko ważne dla Ciebie, ale jest również niezbędne dla zdrowia Twojego dziecka. Wzrost twojego dziecka zależy głównie od składników odżywczych, które czerpie z twojego ciała. Niedobór witaminy może być bardzo szkodliwy zarówno dla Ciebie, jak i Twojego nienarodzonego dziecka. Olej palmowy zawiera witaminę D, K, E i A, które są bardzo korzystne w zwiększaniu wzrostu dziecka i utrzymaniu zdrowia.

11. Witamina D

Większość ludzi dzisiaj cierpi na niedobór witaminy D i jest to spowodowane wewnętrznym charakterem ich pracy. Najlepszym źródłem witaminy D jest słońce, jednak dzisiejszy styl życia nie promuje zdrowego poziomu ekspozycji na słońce, co nieuchronnie prowadzi do niedoboru witaminy D. Może to powodować zapalenie stawów i chorób, takich jak zapalenie stawów. Olej palmowy jest dobrym źródłem witaminy D wraz z innymi witaminami. To przyczynia się do spożycia witaminy, umożliwiając organizmowi utrzymanie zdrowych stawów i gęstości kości.

Dolna linia

Olej palmowy jest lepszym wyborem. Ma wiele zalet zdrowotnych, z dużą ilością niezbędnych kwasów linolenowych i innych kwasów tłuszczowych, które mogą również poprawić twój mózg. Podobnie jak w przypadku wszystkich tłustych potraw, jeśli spożywane z umiarem, da więcej korzyści. Łatwiej też strawić ciało.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s